KFPS Holandia i Związek Hodowców Koni Fryzyjskich w Polsce

Związek Hodowców Koni Fryzyjskich w Polsce (ZHKF), to organizacja zrzeszająca hodowców koni fryzyjskich.

Nasz ogier Daen C. od 2015 roku został dopuszczony do krycia w Polsce przez ZHKFwP oraz KFPS w Holandii na zasadach licencji dla ogierów Vb Ster. Posiada oficjalne poparcie obu organizacji.

  • ur. 07.02.2009 r.
  • pochodzenie: Beart 411 Sport x Anton 343 Sport
  • linia żeńska: 15, Stb Pref - Ster - Ster - Ster Pref
  • inbred: 2,93%
  • wzrost: 168 cm

KFPS to najstarsza księga stadna w Holandii (oficjalny rejestr koni fryzyjskich) oraz organizacja promuje interesy hodowców koni fryzyjskich.KFPS realizuje to przez drobiazgową rejestrację fryzyjskich koni od czasu, gdy została założona w 1879 roku. Ponadto KFPS ustanowiła program hodowlany w celu utrzymania i dalszego dopracowania unikalnej cechy fryzyjskiej konia.

Ogier Daen C. przeszedł wszystkie etapy selekcji ogierów a z zakładu treningowego w Holandii uzyskał w próbie wierzchowej 74,5 pkt. Ogier Daen C.

Ogier ten ma szansę znacznie poprawić jakość potomstwa koni fryzyjskich w Polsce, jest pierwszym tak wysokiej jakości ogierem z licencją sprowadzonym do Polski.

Ogier rekomendowany do krycia przez KFPS. . Potomstwo ogiera Daen C. otrzyma wpis do Księgi Dodatkowej I (BBI) i dokumenty KFPS w kolorze brązowym

Po urodzeniu źrebięcia obowiązuje zgłoszenie tego faktu i dostarczenie do KFPS raportu z porodu w ciągu 14 dni a następnie zaczipowanie źrebięcia oraz wystąpienie do KFPS o paszport. Wykonanie powyższych czynności przed odsadzeniem źrebięcia od matki (lub końcem roku kalendarzowego, w którym urodziło się źrebię) pozwoli na bezproblemowe otrzymanie oficjalnych dokumentów KFPS. Zaleca się także wystawienie źrebięcia na przeglądzie hodowlanym odbywającym się jesienią każdego roku w Polsce (informacje na stronie ZHKFwP). Jest to istotne dla kontynuowania kariery ogiera Daen C., który każdego roku będzie oceniany wraz ze swoim potomstwem.

Dla hodowców, którzy zadeklarują chęć pokazania źrebięcia po ogierze Daen C. na przeglądzie hodowlanym - promocyjne warunki krycia!!!

Więcej zdjęć i informacji TUTAJ.

Szybki kontakt

Stajnia Dar-Mar
Mariusz Bebłot
tel. kom. 0-604 612 526

Adres:
Popów, ul. Wieluńska 89
woj. śląskie
42-110 Popów

email:
konie@tinkery.pl

O koniach - przysłowia

"Jak dasz koniom jeść tak Cię będą wieźć."

"Konia tanio nie ceń, króla o mało nie proś."

"Konia cieszy owies, krowę koniczyna, starego pieniądze, młodego dziewczyna."

"Koń by się uśmiał."

"Koń by tego nie wytrzymał, a co dopiero człowiek."

"Koń ma cztery nogi, a potknie się."

"Koń niech z koniem ciągnie, a wół z wołem."

"Młodego konia stary jeździec ujeździ."

"Nie poganiaj konia biczem tylko owsem."

"Najpierw konia zrozumieć, a potem na nim siedzieć."

"Puść koniowi cugle, a uniesie cię."

"Z cudzego konia i w pół drogi zsiadaj."

"Zrobić kogoś w konia."